Historia jazzu i jego poczatki

Jazz to gatunek muzyczny który dzisiaj należy do niezwykle znanych i cenionych. Jednakże, jak się okazuje, bardzo wielu fanów tej muzyki nie do końca zna historię powstania gatunku oraz to jak się rozwijał na przestrzeni lat.http://pbok.pl/odszkodowania-opole/ Za kolebkę jazzu i jego niekwestionowaną stolicę do dzisiaj uchodzi Nowy Orlean. To właśnie w tym mieście mieszkało bardzo wielu czarnoskórych wykonawców tego stylu muzycznego, ponadto uznaje się, iż jazz to między innymi połączenie muzyki zachodnioafrykańskiej z europejską.

Cechą charakterystyczną jazzu jest przede wszystkim niezwykle duża dawka improwizacji, jaką spotyka się podczas występów. Mówi się, że wpływ na to miała właśnie muzyka afrykańska. W Stanach Zjednoczonych w większości byli oni niewolnikami lub ich potomkami, a w czasie gdy jazz się rozwijał, czyli na początku XX wieku większość z nich nie tylko nie umiała czytać ani pisać, ale także nie znała nut. Nie byli więc w stanie zapisać w jakikolwiek sposób tego, co grali, mogli polegać jedynie na własnej pamięci. Dlatego też improwizacja na stałe wkroczyła do jazzu, w zasadzie jako niezbędny jej element. Nawet najwięksi artyści jazzowi na koncertach przez znaczną większość czasu improwizują, co czyni te wydarzenia tak niepowtarzalnymi i niespotykanymi.

Obecnie jazz, początkowo nazywany również muzyką niewolników słuchany i podziwiany jest przez coraz szersze grono wielbicieli na całym świecie. Nie da się go porównać z żadnym innym gatunkiem, co czyni z niego wyjątkową i jedyną  w swoim rodzaju muzykę. Każdy koncert to niesamowite wydarzenie, a uczestniczące w nim osoby mogą liczyć na niespodzianki w postaci ciekawych aranżacji najbardziej znanych utworów wykonawców lub też możliwości usłyszenia nowych, powstałych w przypływie chwilowej weny i często już nigdy więcej nie powtarzanych.